Menu

Systemy alarmowe
Naszą główną działalnością jest projektowanie i montaż systemów alarmowych opartych o komponenty znanych, zachodnich firm. Posiadamy licencje na montaż systemów kanadyjskiej firmy PARADOX, która produkuje elementy klasy „C” będące w instalacjach alarmowych większości banków. Wykonaliśmy już kilkaset systemów dla różnych instytucji, firm, przedsiębiorstw, spółek oraz osób prywatnych. Urządzenia charakteryzują się prostotą obsługi, funkcjonalnością, odpornością na warunki atmosferyczne i zakłócenia o posiadają zabezpieczenia antysabotażowe. W skład systemu może wchodzić dowolna ilość detektorów ruchu, drgań, dymu oraz czujników reagujących na dźwięk tłuczonego szkła. Pozwala to na reakcję systemu podczas różnych prób dostania się do strzeżonego miejsca. Wszystkie instalowane przez nas systemy umożliwiają monitorowanie w "Centrum Monitorowania", które w chwili wystąpienia alarmu jest informowane o szczegółach oraz sposobie wystąpienia alarmu. Można określić miejsce wystąpienia alarmu (np. salon) oraz sposób włamania (np. okno) co bardzo ułatwia rozpoznanie i skuteczność interwencji patrolu. Reasumując – systemy przez nas montowane zapewniają bezpieczeństwo zarówno osób jak i dobytku.

Wideodomofony
Firma nasza posiada w swej ofercie również wideodomofony i domofony pozwalające na kontrolę dostępu do prywatnych posesji, bram firm i instytucji. Zasada działania jest bardzo prosta. Osoba, która do nas przybyła jest obserwowana przez kamerę umieszczoną w obudowie domofonu co umożliwia nam upewnienie się czy osoba ta jest naszym znajomym, czy jest sama, czy wygląda podejrzanie i czy zapewnia nam poczucie pewności i bezpieczeństwa.

Kamery CCTV
Każdy z nas zauważyć może kamery w bankach, marketach, stacjach benzynowych czyli wszędzie tam, gdzie wymagany jest ciągły nadzór. Obserwacja poprzez system kamer przemysłowych gwarantuje tani i bardzo skuteczny system ochrony strzeżonych miejsc. Pozwala na szczegółową obserwację wielu miejsc przez tylko jednego pracownika, którego zadaniem jest obserwacja monitorów i reakcja na podejrzane zachowanie się obserwowanych osób. Można również za pomocą tego systemu prowadzić archiwum, którego materiały są nie tylko dowodem przeciwko przestępcy, ale również umożliwiają rozpoznanie jego wyglądu. Sygnał z kamer można również dzięki specjalistycznym nadajnikom przesyłać na znaczne odległości do stacji monitorującej agencji ochrony w sposób bezprzewodowy. Zauważyć tu można również ogromny spadek przestępczości, który spowodowany jest samym faktem istnienia kamer telewizyjnych, które już samym swym widokiem odstraszają przestępców.

Kurtyny
Są również przypadki konieczności ochrony terenów zewnętrznych, placów, na których zgromadzone są wartościowe przedmioty lub ogrodu czy też działki. Tutaj z pomocą przychodzą kurtyny, które przymocowane do narożników ogrodzenia wytwarzają barierę optyczną. W przypadku przedostania się przez ogrodzenie bariera ta zostaje naruszona i natychmiast zostaje uruchomiony alarm. Kurtyny są osobnymi elementami zestawu alarmowego i wymagają obecności całego systemu.

Rejestracja czasu pracy
W każdym przedsiębiorstwie zatrudniającym kilkadziesiąt lub więcej osób koniecznym się staje budowa systemu rejestracji czasu pracy, który umożliwia stały nadzór nad pracownikami. Każdy z pracowników posiada swoją kartę magnetyczną, która po przesunięciu jej w specjalnej szczelinie rejestruje datę i godzinę. Urządzenie podłączone do komputera umożliwia ciągłą kontrolę nad czasem pracy, ilością godzin, dniami opuszczonymi itd. Karty magnetyczne mogą być również wykorzystywane do kontroli dostępu poszczególnych pomieszczeń. Każdy pracownik mając swoją kartę miałby dostęp do określonych miejsc. Krótko mówiąc: - Nieupoważnionym wstęp wzbroniony.

Elementy dodatkowe
Firma nasza modernizuje także stare, przestarzałe i niekiedy już uszkodzone systemy alarmowe. Zajmujemy się również dopasowywaniem systemu alarmowego po wykonanych pracach remontowych, przeprowadzkach lub rozbudowie pomieszczeń tak by system nadal pełnił swą rolę w sposób pewny i niezawodny. Dostosowujemy typy urządzeń do konkretnych oczekiwań i architektury pomieszczeń. Istnieją również czynniki ruchu, które nie reagują na poruszające się po pomieszczeniach zwierzęta. Zapobiega to konieczności zamykania zwierząt przed aktywacją systemu alarmowego.Firma nasza świadczy pełen zakres usług na w pełni profesjonalnym poziomie. Bazując na wieloletnim doświadczeniu modernizujemy naszą bazę i jesteśmy otwarci na wszelkie nowości rynkowe starając się wdrażać je zgodnie z bieżącymi zapotrzebowaniami rynkowymi.